ABSOLUTA MASCULINA 
1º Bouziani Aimar 19:33
2º Raul Amatriain 19:36
3º Raul Gomez 20:02

ABSOLUTA FEMENINA: 
1ª Maayouf Majima 21:20
2ª Sara Alonzo 22:26
3ª Maialen Muñoz 23:47

POPULAR FEMENINO 
1º Nora unanua 21:33
2º Olaia Soroa 21:54
3º Eva Fernandez 24:38

POPULAR MASCULINA 
1º Angel Ayestaran 15:37
2º Andoni Otxotorena 28:15

Premio al mejor/a del Valle ( de Araitz-Areso-Betelu-Larraun-Lekunberri):
- MASCULINA
-1º SATRUSTEGI GARZIA, XABIER 20:54
-2º Isaac Alvarez Carpintero 21:59 (Lekunberri)
-3º ARRAZTIO SARALEGI, ANDER 21:50

- FEMENINA:
-1ª GONZALEZ GLARIA, OLATZ 26:01
-2ª ECHARRI ZABALETA, ANDREA 28:24
-3ª MAULEÓN PENA, ARANTZA 29:34

 

 

HAUR LASTERKETA-CARRERA INFANTIL (XXX. LEKUNBERRIKO LEGOA):

BENJAMINAK: 
MUTILAK:
1.- Aitor Balda 2:29
2.-Ekaitz Zabaleta 3:31
3.-Ohian Ijurko 3:33

ALEBINAK: 
NESKAK:
1.-Maiane Arretxea 7:24
2.-Ohiane Galbarra 7:49
3.-Maddi Martinez 8:06
MUTILAK:
1.-Joar Merino 6:45
2.-Ioritz Dorronsoro 6:57
3.- Aitor Etxaber 6:58

INFANTILAK: 
MUTILAK:
1.-Adrian Martinez 10:05
2.-Iñaki Rekalde 10:13
3.- Joanes Apezetxea 10:52

 

 

1

Lekunberriko Legoa 2017 : KLASIFIKAZIOA

Gaur goizean ospatu dugu Lekunberriko Legoaren 29. edizioa eta eguraldi txarra izan ere, aurten gende gehiago animatu da. Osotara 75 partehartzaile egon dira kadeteak ere kontutan izanda. Bi distantzia izan ditugu, Absoluta 6km rekin eta Popularra 4km rekin. Bakarrik sariak Absoluta mailan eman dira, orokorreko mailan eta haranetakoei.

Argazkiak hemen... Gehiago irakurri

Lekunberriko Legoa 2017

          IZEN EMATEAK EGITEKO : www.rockthesport.com  

           ... Gehiago irakurri

Zure koadrilarekin korrikatu

Aurten zure koadrilarekin korrikatzera animatzen bazara, Hotel Ayestaran emandako 4 afari zozketan sartuko zarete.

Bakarrik 3 edo 4 pertsona behar dituzu , hori bai, talde mixtoa izatea eskatzen dizuegu.... Gehiago irakurri

Legoa Araudia 2017... Gehiago irakurri

LEKUNBERRIKO LEGOA 2016 TXIKITO DE ARRUITZ MEMORIALA... Gehiago irakurri

Lekunberriko legoako sailkapenak 2016

SAILKAPENAK LEGOA: 49 partehartzaile

 

ABSOLUTA MASCULINA                

1º Jorge Manuel Perez 19:13 (Valverde de la Virgen)

2º Antonio Casado 19:37 (Antsoain)

3º Oscar Primo 20:36 (Lumbier)

 

 

ABSOLUTA FEMENINA:

1ª Lourdes Colomo  24:03 (Zizurkil)

2ª Amaia Arrue 26:06 (Tolosa)

3ª Mari Carmen Olaso 27:01 (Lasarte-Oria)

 

 

Premio al mejor/a del... Gehiago irakurri